Marta Fandrey, LL.M.

Rechtsanwältin (DE)
radca prawna (PL)

Prowadzę sprawy cywilne dla moich klientów w Niemczech – wszędzie tam, gdzie mnie potrzebują. W Niemczech również prowadzę swoją kancelarię. Specjalizuję się w szczególności w sprawach o zapłatę z elementem transgranicznym.
[Więcej >>>]

Zgłoś roszczenie

Jak znaleźć dłużnika w Niemczech – cz. 2

Marta Fandrey18 lutego 2021Komentarze (0)

Zauważyłam już jakiś czas temu, że na tym blogu dużą popularnością cieszy się wpis „Jak znaleźć dłużnika w Niemczech?”. Ponieważ w pierwszym wpisie na ten temat nie wykorzystałam wszystkich możliwości, dziś przedstawię kolejne:

Jak znaleźć dłużnika w Niemczech – bilanse i oficjalne ogłoszenia

Jak znaleźć dłużnika w Niemczech – cz. 2; UnternehmensregisterSzczegółowe informacje o sytuacji finansowej niemieckich przedsiębiorstw – przede wszystkim roczne sprawozdania finansowe, zwane popularnie bilansami oraz informacje rejestrowe znajdują się na stronie internetowej:

https://www.unternehmensregister.de/

To strona oficjalna, prowadzona przez niemieckie państwowe wydawnictwo Bundesanzeiger. Pobieranie pewnych dokumentów może generować koszty.

Plusem tej strony jest to, że zbiera istotne dane dotyczące przedsiębiorstw podlegające publikacji i udostępnia je zainteresowanym w formie elektronicznej.

Upadłość dłużnika

Jak znaleźć dłużnika w Niemczech – cz. 2; Insolvenzbekanntmachungen

Niestety, zdarza się tak, że dłużnik wpadnie w spiralę długów i zgłosi upadłość.

Zgodnie z niemieckim prawem dłużnik w stanie niewypłacalności nie może regulować należności i pozostaje mu tylko złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości do właściwego sądu.

Ogłoszenia sądów upadłościowych, np. o otwarciu postępowania upadłościowego i wyznaczeniu syndyka można znaleźć na stronie internetowej:

https://www.insolvenzbekanntmachungen.de/

Biały wywiad

W Niemczech działa wiele agencji, które zbierają oficjalnie dostępne informacje na temat firm i udostępniają je w formie płatnych raportów.

Agencje te czasami oferują także usługi typu inkaso. Najbardziej popularną jest Creditreform, ale google na pewno podpowie Ci jeszcze więcej…

Zrzeszenia przedsiębiorców

Dla wielu przedsiębiorców członkostwo w oficjalnych zrzeszeniach jest obowiązkowe.

Takie instytucje jak Industrie- und Handelskammer lub Handwerkskammer udzielają informacji na temat swoich członków, wystarczy telefon lub e-mail.

Marta Fandrey
radca prawny

***

Sposób na ugodę przed niemieckim sądem

Kiedyś sprawdzałam, jak długo przeciętnie trwają w Niemczech sprawy sądowe – przeczytasz o tym tutaj.

Zarówno ze statystyk, jak i z mojego doświadczenia wynika, że całkiem sporo spraw o zapłatę kończy się ugodą [Czytaj dalej…]

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marta Fandrey, LL.M. w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Marta Fandrey, LL.M. w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: